Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    В попередніх завданнях увага учня зосереджувалась на підметі як на одному з двох центральних елементів речення. Іншим є присудок. Якщо підмет називає того або те, що виконує дію, то присудок означає, власне, цю саму дію. Тож він відповідає на питання "що робить?" у різних його формах, а тому частіше за все він є дієсловом. При цьому, якщо підметом може бути лише іменник у називному відмінку, то для дієслова, яке претендує на роль присудка, таких обмежень за граматичними категоріями нема – головне, це лише те, щоб дане слово означало дію, яка виконується в реченні. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься у роботі з присудкам.

    На екрані перед учнем міститься речення – нове для кожного наступного етапу вправи. Воно супроводжується малюнками, що зображають те, про що в реченні говориться. Над ними міститься формулювання завдання, де вказується, що саме слід знайти – слово, яке означає дію. Отже учень аналізує слова, які будують речення, та знаходиться те, котре називає дію і відповідає на дієслівні питання. Після цього залишається лише виділити його – і школяр проходить на наступний етап до нового речення.

    Ця вправа досить легка для виконання, але грає важливу роль, адже змінює точку фокусу учня і змушує його зосередитись саме на присудку, який грає не меншу роль ніж підмет. І малюнки, котрі урізноманітнюють візуальний ряд та змістовність кожного речення додають вправі цікавості, адже тепер учень працює не з поодинокими словами, а з цілими конструкціями, які містять завершену думку та певне повідомлення.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
С.5
Знайомимось із присудком
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися