Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься виконувати додавання та віднімання вже не зі звичайними дробами, а з мішаними числами, кожен з яких містить у своїй структурі цілий компонент та звичайний дріб. Загалом, зробити це не так вже й складно. Учню слід памʼятати лише, що робота з цілим та дробовим компонентами відбувається окремо. Якщо ж знаменники у дробах мішаних чисел різні, їх, як і у випадку з роботою зі звичайними дробами, треба привести до одного числа шляхом множення, яке позначиться лише на дробовій частині і ніяк не відобразиться на цілій. На екрані перед учнем на кожному етапі міститься відразу по два вирази із мішаними числами. Ці вирази можуть мати різні дії – і додавання, і віднімання. Школяр має порівняти результати цих прикладів, а для цього необхідно розвʼязати обидва вирази. Учень знаходить відповідь на перший приклад, запамʼятовує її, після чого розвʼязує наступний вираз. Коли порівнює результати обох прикладів, залишається лише поставити між ними відповідний знак: «більше», «менше» або «дорівнює». Коли дитина це робить, то проходить на новий етап вправи до іншої пари таких прикладів. Учень має памʼятати про низку важливих нюансів. Головне – якщо у пари мішаних чисел однакові цілі частини, то більшим є те, чий дріб є більшим. Також дитина має памʼятати, що, якщо це потрібно, дріб можна скоротити, розділивши як чисельник, так і знаменник на одне певне число, що полегшує порівняння та подальшу роботу з дробом. Скорочення дробової частини теж відбувається незалежно від цілої частини і ніяк на неї не впливає. Ця вправа не лише тренує вміння віднімати та додавати мішані числа, а й корисна для розвитку уваги й памʼяті учня.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
З.9
Порівняння результатів обчислення мішаних чисел
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися