Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Дитина вивчає математику вже не перший рік, тож якісь принципові відкриття для неї стають часто неочікуваними. Це цілком стосується й такої теми як відʼємні числа, тобто числа, які менші нуля, а тому перед ними стоїть знак «мінус». Для того, щоб ефективно та успішно працювати з ними в майбутньому, необхідно, щоб учень, перш за все, розумів цю тему, з чим працює та має справу. Саме це розуміння й здатна дати дана вправа. У ході її виконання дитина тренуватиметься знаходити координати числа на числовій прямій, керуючись принципами підбору протилежностей. Протилежні числа – це такі, які містять однаковий склад цифр і, можна сказати, означають одну й ту саму кількість умовних предметів, однак одне з цих чисел є звичайним, а друге – відʼємним. Наприклад, протилежними є числа «2» та «-2» або «0,73» та «-0,73». Ця схожість і є причиною, яка дає змогу назвати їх протилежними – адже, якщо зобразити числову пряму, де нуль буде не початком, не відправною точкою, а лише однією точкою на середині прямої, то протилежні числа будуть знаходитись на однаковій відстані від нуля, просто з різних сторін. Таким чином дитина й опрацьовуватиме дане явище: на екрані на кожному етапі міститься зображення числової прямої. На ній є нуль, а також різні точки, які позначені літерами. Є й одна цифра. Під цією композицією є кілька варіантів, які претендують на звання протилежного числа до наданого на числовій прямій. Учень має знайти його і самостійно помістити на пряму туди, куди треба, тобто на таку ж відстань від нуля, як і його протилежність – але по інший бік, адже знак перед числом інший. Традиційно по ліву сторону від нуля знаходяться відʼємні числа, а по праву – звичайні.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.2
Протилежні числа на числовому промені
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися