Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Функція є своєрідним шаблоном, правилом, яке існує у конкретних умовах, описаних у цій функції. Образ функції виражається літерою «у», і дитина вже вчилась шукати цей елемент даної математичної одиниці. Змінна функції зображується як «х», і у ході виконання цього завдання школяр тренуватиметься знаходити її. Робити це досить просто, головне – правильно змінити фокус уваги та не переплутати, які потрібно виконати дії та обчислення. На екрані перед учнем міститься таблиці з двома рядками. Перший – це «х», другий – «у». Функція для них одна на кожному етапі (і на кожному етапі - інша), а от значення можуть бути різними. Сама функція подається у формулюванні завдання, яке знаходиться над таблицею. Дитина підставляє замість «у» число з таблиці і обчислює, якому значенню дорівнює «х» у цьому випадку. Таким чином дитина послідовно рухається по таблиці і заповнює кожну порожню клітинку. Фактично, задача, яка ставиться перед дитиною, полягає у тому, щоб визначити «х», тобто змінну, для кожного конкретного значення «у» в рамках однієї функції. Підставити те чи інше число замість «у» та виконати всі обчислення учень має подумки. Коли школяр заповнить цю таблицю, то пройде на новий етап, де як значення «у» у таблиці, так і функція для опрацювання буде вже іншою. Фактично, це завдання є зворотним до обчислення функції, але разом із цим і дуже важливим. Завдяки цій вправі учень розуміє звʼязок між літерами в цьому рівнянні, розуміє, що цей звʼязок означає та як його використовувати. Хоча функції, що подаються у завданні, можуть бути досить простими, числа, які можна підставити замість «у» не завжди такими є. Наприклад, можуть у таблиці зустрітись і мішані числа, тож ця вправа – ще й практика виконання математичних дій з різними числами, крім натуральних.  

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ф.5
Знаходимо значення змінної
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися