Додавання і віднімання — протилежні дії, як множення та ділення. Відтак вивчати їх простіше в парах. Але такі вправи лише готують дитину до завдань, у процесі виконання яких необхідно буде розв’язувати приклади з повним набором дій із дробами.
Перед учнем міститься такий приклад. У ньому будуть не лише різні дії, а й повний набір дробів, які знає дитина: звичайні, неправильні, десяткові, мішані. Школяр виконує дії, що вказані в знаменнику та в чисельнику, не забуваючи, що в множення та ділення є перевага — вони виконуються першими, якщо у виразі немає круглих дужок. Після знаку рівності міститься каркас відповіді, за формою якого дитина може зрозуміти, яким є це число — мішаним, десятковим або звичайним дробовим.
Виконавши всі потрібні обчислення, дитина виконує необхідні операції з результатом дій, наприклад, неправильний дріб переводить у мішане число, після чого скорочує знаменник та чисельник. Тобто це завдання дозволяє навчитися повністю опрацьовувати дроби, виконуючи всі потрібні з ними дії.