Замість того, щоб подати дитині кілька прикладів, що просто розташовані поряд, ця вправа використовує табличний формат подачі інформації, що не лише зручно для її структурування, а й також робить завдання більш цікавим для виконання дитиною.
Перед учнем міститься таблиця з дробами. Перші два верхні рядки — це дроби, які є частиною прикладу. Третій рядок містить буквену формулу, що означає результат самого прикладу — додавання або віднімання. Таблиця є неповною. Якщо в одному стовпчику бракує числа «х», а формула прикладу «х+у», то від суми цих чисел треба відняти відомий дріб, щоб знайти «х» і вписати його в порожню клітинку. А якщо формула виглядає «х-у», то третій дріб треба сприймати як різницю при відніманні в цьому стовпчику другого дробу від першого. На новий етап до інших дробів та іншої формули дитина проходить, коли заповнить усі порожні клітинки в таблиці.
Учень має зрозуміти, що кожен стовпчик — це окремий приклад, і сприймати його слід відповідно до формули, що подається в останньому рядку. Це покращує навички роботи з буквеними виразами у таблицях.