Для того, щоб перевірити, чи є подане число коренем рівняння, необхідно підставити його замість змінної, тобто невідомого буквеного компонента. Якщо після цього рівняння перетворюється на правильну рівність, значить число дійсно підходить до нього. Ця вправа дозволяє навчитися перевіряти відповідність таких варіантів, розв’язуючи різноманітні рівняння.
Учень/учениця: формулює означення раціонального рівняння, рівняння-наслідку даного; розв'язує раціональні рівняння, які зводяться до лінійних; пояснює алгоритм графічного методу розв'язування раціональних рівнянь.
Учень/учениця: формулює означення квадратного кореня з числа, арифметичного квадратного кореня з числа; розв'язує вправи, що передбачають застосування арифметичного квадратного кореня для обчислення значень виразів.
Учень/учениця: формулює означення квадратного рівняння, кореня квадратного рівняння; наводить приклади квадратних рівнянь; записує формулу коренів квадратного рівняння; розв'язує повні і неповні квадратні рівняння, раціональні рівняння, що зводяться до квадратних; розв'язує текстові задачі за допомогою квадратних рівнянь і рівнянь, що зводяться до квадратних.