Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Крім синонімії та антонімії існує й таке своєрідне мовне явище як омонімія. Воно зустрічається значно рідше, ніж згадані два. Омонімія – це коли два слова мають однакове звучання і написання, але зовсім різні значення. Не слід плутати багатозначність та омонімію. Інколи виникає нове явище, яке повʼязане з попереднім, для котрого вже є назва. Обидва явища називаються однаково – саме завдяки цьому звʼязку. Однак, все ж це різні обʼєкти обговорення, тож це слово має кілька незалежних різних значень – тому й зветься багатозначним. А от омоніми ніяк не повʼязані, а якщо й колись були, то так давно, що витоків цього звʼязку наразі не простежити. У ході виконання цього завдання дитина працюватиме з такими словами. На екрані перед учнем міститься зображення слова, яке має певне визначення. Через кому знаходиться порожня ділянка робочого простору, куди слід вписати ще одне визначення, ніяк не повʼязане з першим. Це означає, що у слова два тлумачення, два лексичних значення, тобто фактично це два різні слова. Друге значення дитина вибирає сама з-поміж кількох наявних під робочою зоною варіантів. В якості підказки виступають малюнки. На одному зображено те, що називає це слово у першому значення, на іншому – те, що воно називає у другому, альтернативному значенні, котре й треба підібрати. Коли школяр робить свій вибір, то проходить на новий етап до нового подібного слова. Ця вправа не робить розмежування між омонімами та багатозначними словами, бо межа між ними насправді тонка і для того, аби її зрозуміти, потрібен певний мовний досвід. Натомість дитина розширює свій словниковий запас та знайомиться з цими явищами у всій їх повноті та різноманітті.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
В.4
Добираємо слова з іншим значенням
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися