Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

За допомогою морфемного складу зі словами можна грати: змінювати їхнє значення за допомогою всього лише заміни однієї морфеми, утворювати нові слова, змінювати словоформи тощо. У ході виконання цього завдання дитина опрацює потенціал морфемного складу слів. На екрані перед дитиною міститься зображення словосполучення – нового для кожного наступного етапу. Це словосполучення або ж ціла фраза, можуть бути замінені всього лише на одне слово. Таким чином виражається здатність мови до більшої лаконічності. Однак, вибір слова для цієї заміни є не таким простим. Під фразою вже містить одна-дві морфеми цього іменника. Інші слід підібрати з-поміж наданих варіантів. Школяр аналізує всі морфеми, що претендують на місце у слові. Підставляючи їх по черзі, дитина бачить, яких змін зазнає слово, якого сенсу набуває. Коли дитина знаходиться єдину потрібну морфему, то проходить на наступний етап до нового словосполучення, яке доведеться замінювати, звісно, вже іншим словом. Ця вправа вимагає від дитини правильної послідовності дій. Перш за все, учню необхідно зрозуміти, яке слово може замінити цілий вираз. Далі акцент вже робиться на тому, що в цього слова є подібні до нього за морфемним складом, однак відмінності між ними, що виражаються навіть в одній морфемі, можуть сильно вплинути на значення. Тож слова, які мають спільний корінь або інші морфеми, можуть бути зовсім різні, якщо інші морфеми не збігаються. Також ця вправа здатна істотно розширити словниковий запас дитини, яка знайомиться на кожному етапі відразу з цілою низкою слів, водночас і зовсім різних за значенням, але й подібних принаймні за наявністю однієї чи двох спільних морфем.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.2
Додаємо частинку і утворюємо слово
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися