Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Українська мова багата на фразеологізми – сталі вирази, які виділяються образністю та специфікою вжитку. Фразеологізми особливі тим, що являють собою поєднання слів, які утворюють цілісну мовну одиницю. Значення кожного компоненту фразеологізму зникає, а весь вислів можна замінити одним словом. Використовуються такі конструкції для того, щоб додати мовленню більшої образності та виразності, емоційного забарвлення та художнього оформлення. Для фразеологізмів важливим є як вибір конкретних словоформ, так і їх порядок. Замінити жоден елемент на синонім, навіть якщо йде мова про абсолютну синонімію, не можна, принаймні без втрати сенсу цього вислову. Дуже часто у фразеологізмі використовується інфінітив – дієслівна форма, яка існує поза категоріями часу та особи, однак має категорію виду, тобто завершеності або незавершеності дії. Цього разу учень буде не просто виділяти потрібні слова у вислові, як це було при виконанні попереднього завдання, а самостійно підбирати дієслово. На екрані перед дитиною міститься каркас фразеологізму. Бракує у ньому дієслова, і не аби якого, а лише одного, цілком конкретного. Варіанти містяться під робочою зоною з цим каркасом. Дитина по черзі подумки вставляє у порожнє місце кожен з них, після чого вибирає потрібний, тобто такий, що у поєднанні з наведеним словом утворить конструкцію із зовсім іншим значенням, ніж просто словосполучення двох-трьох слів. Коли школяр зробить свій вибір, то пройде на наступний етап завдання, де треба виконати аналогічний набір дій. Рівні мають симпатичне візуальне оформлення: слова знаходяться на дошці, а біля неї – зображення вчителя, який не стільки перевіряє, скільки допомагає дитині.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
И.2
Доповнюємо фразеологізми дієсловами
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися