Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Ця вправа, як і деякі попередні, опрацьовує тему суфіксів, однак, робить це досить цікавим способом – через приказки та прислівʼя. Приказки – частина нашого національного фольклору, тобто усної народної творчості українського народу. Через них проявляється мудрість наших пращурів. Крім того, деякі приказки – просто цікаво складені вислови, які оригінально обіграють ті чи інші мовні явища, наприклад, ритм та риму. У ході виконання цього завдання дитина знаходитиме слова, які потрібно вжити в приказці за критерієм наявності спільного суфіксу. На екрані перед дитиною на кожному етапі міститься зображення нової приказки – такої, що містить слова з однаковим суфіксом. Ці слова завжди є іменниками. Під приказкою, де вони просто пропущені (а на їхньому місці – порожні ділянки тексту), міститься кілька варіантів цих іменників. Приказок в українському фольклорі сотні або навіть й тисячі, і просто впізнати ту, яка зображена на екрані, дитина навряд чи зможе – це вимагає знань професійного фольклориста. Тому критерій підбору слів для доповнення приказки – це наявність спільного суфікса в обох цих словах. Неважливо, що за суфікс – аби він був у них однаковий. Знайти цю морфему не так просто, як префікс. З ним все легко: треба виділити корінь за допомогою знаходження спільнокореневих слів, а та морфема, що буде перед ним – префікс. Суфікс знаходиться між коренем та закінченням. Тож, окрім знаходження спільнокореневих слів слід також вдатись до відмінювання наданої словоформи, щоб правильно виділити закінчення. Коли дитина виділить слова, які мають однакові суфікси, ті посядуть своє місце в приказці – і дитина пройде на новий етап завдання, де познайомиться з новим клаптиком народної мудрості.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.16
Доповнюємо приказку
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися