Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Наявність або відсутність тої чи іншої частки може серйозно вплинути на значення та зміст повідомлення. Деякі виражають заперечення, тож, якщо пропустити частку «не», сенс повідомлення буде буквально протилежним до первинного. Інші виражають ставлення до повідомлення, надаючи реченню емоційного відтінку, деякі формують питання. Без них речення просто втратить свій сенс. Попри те, що частки є службовими словами, які використовуються лише у певному контексті й не мають власного лексичного значення, вони є вкрай важливими для спілкування. Дитина переконається в цьому саме завдяки даному завданню. На екрані перед школярем міститься зображення речення – нового для кожного наступного етапу вправи. Учень читає це речення у його початковому вигляді. Школяр бачить порожню ділянку у тексті. Туди треба вставити одну конкретну частку, яка собою доповнить речення та зробить його цілісним. Завдання, яке ставиться перед школярем, полягає у тому, щоб вибрати з-поміж кількох варіантів потрібне слово. Для цього дитина подумки підставляє кожну частку на порожнє місце в речення, перевіряючи, як зміниться зміст повідомлення. Коли учень знаходить те слово, яке є потрібним, то проходить на наступний етап до іншого речення – тобто іншого контексту, іншої мовної ситуації. Варіанти часток будуть теж новими. Таким чином дитина опрацює різні випадки використання різних слів, що входять до цієї частини мови. Допомогти у виборі може сам контекст. Учень має зрозуміти не лексичне значення того чи іншого слова, а думку всього речення, щоб зрозуміти, яка саме частка йому потрібна, аби цю думку успішно передати. Кожен етап супроводжується ілюстраціями до речення, які посилюють емоційний акцент на його змісті.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Й.7
Доповнюємо речення потрібним словом
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися