Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Синоніми – це слова, які мають різну морфемну будову, різне звучання та написання, однак при цьому вони досить близькі за лексичним значенням. Однак, їхня близькість є відносною синонімією, а такими вважаються ті слова, які хоча б в деяких випадках можна замінити одне на одне. Здебільшого слова в українській мові є не повними синонімами, тобто їхнє значення не можна назвати повністю тотожним. Скоріше вони є контекстними, відносними синонімами, які наближаються за значенням одне до одного лише в деяких випадках. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься працювати зі словами, що є такими синонімами, навчаючись розділяти їхні значення. На екрані перед дитиною міститься речення. У ньому одне слово є пропущеним – і це завжди іменник. Речення супроводжується ілюстраціями, які зображують те, що в тексті повідомляється. Тож загалом зрозуміти, про що йде мова, досить просто. Школяр аналізує текст та розуміє, яке слово має знаходитись на порожній ділянці. Варіанти ж знаходяться під реченням. Тут важно зробити уточнення: всі ці варіанти є синонімами, тобто фактично в якості слів на вибір дитині надається готовий синонімічний ряд однак, при цьому лише одне з них підходить для того, щоб стати частиною цього речення. Дитина уважно вивчає кожне слово, аналізуючи його значення та те, в якому контексті це слово частіше за все використовується. Коли дитина робиться свій вибір на користь одного з варіантів, то проходить на новий етап, де буде інше речення та новий синонімічний ряд слів. Єдиним критерієм підбору завжди є суто лексичне значення, адже речення побудовані таким чином, щоб граматичні категорії іменників не грали роль при виборі.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
В.6
Доповнюємо речення влучним словом
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися