Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Однорідні члени речення – це слова, які мають різне лексичне значення, але при цьому їхня синтаксична роль тотожна. Наприклад, два прикметники, які характеризують форму предмета та його колір, описують його по-різному, однак, вони обидва є означеннями. Головні члени речення теж можуть бути однорідними, але дві пари граматичних основ вже утворюють складне речення, і про різницю між цими випадками слід памʼятати. Отже, на екрані перед учнем міститься каркас речення – нового для кожного наступного етапу завдання. У цьому реченні пропущено два слова. Порожнини якраз і потрібно заповнити однорідними членами речення, і завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб визначити – якими саме. Варіанти знаходяться під реченням. Спочатку учень аналізує загальну думку, яка викладається у реченні – вивчає граматичну основу, інші слова, щоб зрозуміти, що саме мовець намагається сказати. Після цього дитина вибирає два слова серед чотирьох варіантів. Коли школяр натискає на слово, воно стає саме на те місце в реченні, яке йому підходить, тож, хоча загалом варіантів чотири, на кожне порожнє місце претендує лише по два слова, що полегшує виконання вправи. Тут важливо зазначити, що однорідні члени речення відіграють однакову синтаксичну роль, однак при цьому можуть мати різне граматичне значення. Наприклад, додатки можуть відрізнятись за відмінком, адже додатком може бути іменник у будь-якому непрямому відмінку. Прислівники, які грають роль обставин, можуть абсолютно по-різному характеризувати дієслово-присудок, наприклад, одне з цих слів означає час дії, а друге – спосіб. Таким чином, дитина краще розуміє роль однорідних членів речення і водночас вчиться їх розпізнавати в тексті.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
М.9
Доповнюємо речення з однорідними членами
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися