Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Ця вправа познайомить дитину з досить цікавим мовним явищем – іменниками, які складаються з двох слів. При цьому завдання має досить сильно виражену ігрову форму. Як слово може складатися з двох слів? Центром лексичного значення слова є його корінь – про це дитина вже знає. Вже до кореня додаються префікси й суфікси. Однак, якщо слово називає досить своєрідне явище або процес, воно може утворюватись шляхом поєднання двох коренів або навіть двох основ. Між ними, здебільшого, стоїть спеціальна літера, яка поєднує ці елементи. Нею частіше за все виступає «о» або «е» в залежності від конкретного випадку. Іноді ця літера є частиною першого кореня або основи, іноді – вписується додатково саме для звʼязку і тоді на морфологічній схемі позначається як суфікс. У ході виконання цього завдання дитина побачить, як утворюються такі слова та, власне, познайомиться з ними. На екрані перед школярем на кожному етапі міститься зображення локомотиву. До нього слід вчепити вагони. Не всі з тих, які зображені під робочою зоною з поїздом, підходять до його напрямку. Критерієм відбору є саме наявність двох коренів. Дитина аналізує кожен з поданих варіантів, шукаючи такий, що містить елементи, які можна відокремити одне від одного й утворити таким чином два слова. Наприклад, якщо слово «землероб» розбити на дві частини, то перший корінь перетвориться на слово «земля», а другий – на слово «робити». На кожному етапі буде по кілька нових вагончиків з цими словами. Коли школяр вчепить всі потрібні до локомотива, то й пройде на новий етап.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.7
Формуємо потяг
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися