Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Відмінки мають досить широке застосування. Власне, початкова форма іменника, тобто називний відмінок, є, хоча й часто вживаним (бо саме в цій формі мусить бути підмет – половина граматичної основи будь-якого речення), але однобоким. Інші відмінки можуть застосовуватись і щоб назвати предмет обговорення, і щоб виразити ставлення до певного обʼєкта або ж місце – варіантів безліч. У ході виконання даного завдання дитина тренуватиметься опрацьовувати тему майбутньої професії, тему, для якої використання потрібних відмінкових форм теж є вкрай важливою. Коли йде мова про вибір відмінкової форми, все концентрується на питанні, яке слід задати опрацьованому слову. Наприклад, вираз «я буду лікарем» можна сприймати як відповідь на питання «ким я буду?». Якщо відкинути займенник-підмет ат дієслово, залишається, власне питання. Тож для того, аби визначити відмінок слова, що називає майбутню професію, необхідно згадати, який з відмінків відповідає на питання «ким?». Як знає дитина, це питання належить орудному відмінку, а значить, і слово «лікарем» у прикладі фрази угорі має саме форму цього відмінку. На кожному етапі перед учнем міститься зображення подібної фрази – новою назвою професії. Назва неповна – їй бракує закінчення, яке, власне, й містить відмінкову форму слова. Варіанти для закінчень знаходяться внизу. Школяр вибирає потрібний та вставляє у слово, завершуючи та відновлюючи його, після чого проходить на наступний етап. Акцент робиться не лише на тому, який з відмінків використовується в контексті питання про майбутню професію, а й на правопис іменників у цій формі, адже закінчення для певного відмінка бувають різні.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.7
Гра «Майбутня професія»
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися