Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Ця вправа завершує цикл завдань, які присвячені саме виду речень. У ході її виконання дитина узагальнить свої знання, присвячені цій темі, та переведе їх у практичне русло, адже мета вправи – навчити учня перетворювати один тип речення в інший. Щоб зробити це, мало просто поставити знак питання в кінці питального речення – необхідно використати специфічні слова, характерні для кожного з типів. На екрані перед дитиною міститься робоча зона, яка зображена у вигляді шкільної дошки. Повним і завершеним є початкове речення. Інше є схожим на нього за складом слів, але залишається поки що неповним. Над дошкою знаходиться формулювання завдання, де вказано, на який вид слід перетворити повне речення, тож дитина розуміє, скажімо, що друге – це таке саме, як й перше, однак, у формі питання (або спонукання чи розповіді). Тут викривається перший пласт значення цього завдання – воно демонструє, наскільки суть речення як синтаксичної конструкції змінюється в залежності від приналежності його до певного виду. Другий пласт значення виражається у практиці. Наприклад, якщо початкове речення є розповідним, то дитина, аби перетворити його на спонукальне, має надати потрібної форми дієслову. В якості підказки у каркасі другого речення пропущеним є те слово, яке слід змінити. Дитина, перетворивши його на потрібну форму й вписавши речення, бачить наочно, яка між ними різниця. Після цього починається наступний етап вправи, де треба виконати подібну трансформацію, але вже іншими методами. Наприклад, поставити питання за допомогою спеціальних слів або зміни порядку наявних слів у розповідному реченні. Або навпаки – перетворити спонукальне речення на розповідне за допомогою зміни форми дієслів.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Л.7
Гра «Цікаві перетворення»
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися