Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Ця вправа продовжує опрацювання теми граматичних категорій іменників, а саме – категорії роду. Згідно з нормами української мови іменник має три таких роди: чоловічий, жіночий та середній. При цьому важливо памʼятати, що всі іменники мають цю категорію, а не лише ті, які називають істот, котрі дійсно мають рід. Тобто рід властивий словам «стіл», «кашкет», «малина» – звісно, з точки зору граматики, а не лексики. Однак, є слова, які здатні змінювати категорію роду. Це відбувається лише за необхідністю, тож такі слова всі використовуються для того, щоб назвати ту чи іншу особу, визначивши, наприклад, її професію. Чоловік, який грає на сцені, називається словом «актор», а його колега-жінка зветься словом «акторка». У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься змінювати рід в іменниках, для яких це допустимо. На екрані перед дитиною міститься зображення іменника – нового для кожного етапу вправи. Це слово є повним і представлено в певному роді. Його супроводжує відповідна ілюстрація. Поряд – спільнокореневе слово та малюнок, на якому зображено представника цієї ж професії, але жіночої статі (або навпаки, наявним є іменник жіночого роду, а поряд – каркас іменника чоловічого роду), і дитина має вписати потрібні морфеми і неповне слово, щоб відтворити його у потрібному роді. Для цього дитина використовує свої мовні навички та досвід. Важливо, що ця вправа робить акцент на самостійності – дитина сама вписує потрібні морфеми. Після того як дитина опрацює цю пару слів, почнеться наступний етап з новим аналогічним випадком. Іменників, які мають як форму чоловічого, так і форму жіночого роду в українській мові не так вже й багато, тож дитина, переміщуючись між етапами, познайомиться з більшістю з них.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
В.9
Гра «Він-вона»
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися