Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Ця вправа продовжує опрацювання граматичних категорій прикметників, знову звертаючись до роду. Граматика української мови допускає три види родів: чоловічий, жіночий та середній. При цьому, коли йде мова про іменники, то всі назви містять цю категорію, а не лише такі, що називають саме істот, у яких рід дійсно є. тож категорія роду в рамках розмови про мовні категорії, набуває не лише буквального, а й фігурального значення. Наприклад, слово «стіл» чоловічого роду, а слово «парта» – жіночого. Звісно, якщо в іменників є категорія роду, то аналогічна категорія є й у прикметників. У ході виконання цього завдання дитина закріпить свої знання, присвячені морфемному складу цих слів. На екрані перед дитиною міститься зображення трьох залізнодорожних складів: три локомотиви, які тягнуть три ланцюжки з вагонів. На кожному поїзді міститься назва певного роду. На кожному вагончику – слова, точніше, прикметники. Дитина має проаналізувати кожне слово на вагонах саме з точки зору категорії роду. Локомотиви знаходяться у хаотичному порядку. Мета завдання полягає у тому, щоб перемістити локомотиви до «своїх» вагончиків, тобто до тих, на яких зображено прикметники тих родів, які написані на поїздах. Учень аналізує кожен прикметник у вагонному складі, розуміючи, в якому роді він використовується. Після цього школяр знаходить відповідний поїзд та переміщує туди. Коли дитина зробить так для всіх поїздів, то зможе запустити їх в дорогу, а сама пройде на новий етап завдання, де треба буде аналогічним чином опрацювати новий набір прикметників. Завдяки різноманіттю прикметників дитина побачить, як в різних словах втілюється категорія роду та звикне до певного морфемного складу прикметників.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ґ.8
Гра «Залізниця»
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися