Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Спільнокореневі слова називаються так тому, що мають один і той самий корінь, хоча лексично вони можуть істотно відрізнятись між собою. Важливо розуміти, що спільнокореневі слова є різними, самодостатніми та незалежними одне від одного одиницями мови, які мають сприйматись окремо. Водночас нерідко вдається встановити звʼязок між ними. Ця вправа присвячена саме визначенню такого звʼязку. На екрані міститься зображення ілюстрації, певні елементи якої мають певну логічну послідовність. Наприклад, дорожні знаки, які вказують в один бік. Користуючись логічним звʼязком між цими елементами, на них розміщені слова. Вони всі спільнокореневі. Початкове слово складається лише з кореня та закінчення та, можливо, суфікса. Наступне слово має на одну-дві морфеми більше. Вони змінюють початкове значення слова настільки, що воно стає новою одиницею мови. Останнє ж, третє слово, ще більше змінюється відносно перших двох за допомогою морфемного складу. Отже, завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб розмістити слова від початкового до того, яке відчуло на собі найбільш істотні зміни. Для цього школяр аналізує морфемний склад кожного. Коли дитина змінює слова у правильному порядку, від меншого до більшого, то бачить, як слово змінювалось, як корінь набував нового значення завдяки префіксам та суфіксам. Це дозволяє відстежити розвиток словникового запасу. На новому етапі перед дитиною вже інший набір спільнокореневих слів. Цікаво, що в українській мові зробити це можна не з усіма словами, адже деякі корені, які використовуються у сучасних багатоморфемних словах, є древніми й слова, що містили лише їх та закінчення, є вкрай старими, ще проукраїнськими.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.4
Ланцюжок слів
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися