Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Морфеми використовуються для утворення нових слів за певними правилами та нормами. Особливе для слова лексичне значення міститься у його основі. При цьому ядром цього значення є корінь. Абсолютно різні слова можуть мати однакові префікси, але однакові корені можуть бути лише у споріднених слів, які походять від одного. До кореня приєднуються інші морфеми: префікс стає перед ним, а суфікс – після нього. Граматичне значення передається здебільшого через закінчення, хоча й інші морфеми беруть у цьому участь. Префікси і суфікси можуть використовуватись у різних словах, де вони приблизно однаковим способом змінюють первинне значення кореня, доповнюючи його та утворюючи фактично нове слово. У ході виконання цього завдання дитина навчиться будувати нове слово, використовуючи морфеми, які є в інших мовних одиницях. На екрані перед учнем міститься робоча зона з кількома словами. Всі вони різні і означають щось своє. Часто навіть належать до різних частин мови. Під ними міститься каркас нового слова, яке й треба утворити. Над кожним наявним словом вказується, яку саме морфему треба від нього взяти. Дитина читає кожне слово по черзі, після чого переносить потрібну морфему до каркасу слова, котре утворює. Учень має сам виконати морфемний поділ, щоб відокремити префікс від одного слова, суфікс – від іншого. Таким чином, ця вправа тренує вміння розпізнавати окремі морфеми в одному слові. Коли дитина утворить нову мовну одиницю з морфем опрацьованих слів, то побачить, наскільки воно відрізняється від тих, що дали свій «матеріал». Завдяки цьому школяр краще зрозуміє і роль морфем в утворенні лексичного різноманіття української мови.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.11
Морфемна шарада
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися