Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Наголос є явищем саме усного мовлення, яке лише час від часу відображається на письмі специфічним символом. Кожне слово має свій наголос на певному складі, який вимовляється з акцентом на ньому. Крім наголосу словесного, є ще й смисловий. Це коли у цілому реченні виділяється одне слово – те, яке є центром повідомлення, питання або спонукання. На нього слід звернути увагу слухачу в першу чергу, воно є центром речення, хай навіть це слово не є підметом або присудком. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься ставити такі смислові наголоси. На екрані міститься зображення запитання, яке знаходиться у робочій зоні, на білому тлі. Поряд – зображення персонажа. Він відповідає на це питання. Коли школяр читає питання та відповідь, то розуміє, що питальне речення можна було б вимовити по-різному, тож відповідь актуальна не для кожного варіанту. Відповідь робить акцент на чомусь конкретному. Завдання, яке ставиться перед дитиною, полягає у тому, щоб визначити, на яке слово у питанні має падати смисловий наголос, аби відповідь дійсно до нього підходила. Це означає, що між цим словом та відповіддю має бути логічний звʼязок. Учень аналізує речення, виділяє потрібне слово, після чого проходить на наступний етап до аналогічного завдання з іншими реченнями для опрацювання. Ця вправа не лише демонструє значення смислового наголосу, а й дає зрозуміти, наскільки інтонація важлива як у питаннях, так і у відповіді на них.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Л.4
Поміркуємо разом
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися