Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Деякі форми дієслів мають одну вже знайому дитині граматичну категорію – категорію числа. Її значення полягає у тому, щоб виразити число мовців, обʼєктів або субʼєктів мовлення (чого саме – залежить від конкретного випадку вжитку дієслова). Категорія числа є допоміжною у випадку з дієсловом, і вона поєднується з іншими – часом та особою – категоріями, властивими лише для цієї частини мови. У ході виконання цього завдання дитина опрацьовуватиме саме число дієслів тому, що ця тема є досить простою, але, акцентуючи на ній увагу, можна ефективно вивчити те, як у одному дієслові комбінуються його граматичні категорії у цілісне значення. На екрані перед дитиною міститься зображення робочого поля, яке поділено на дві частини, два стовпчики. На вершину обох міститься назва числа тих слів, які потрібно там розмістити. Перший стовпчик відводиться під дієслова у формі однини, другий – під дієслова у формі множини. Тут важливо, аби дитина чітко розуміла, як проявляється категорія числа у словах, що належать до цієї частини мови. Наприклад, слово «пишу» має форму однини, адже воно повідомляє про дію, яку виконує сам мовець. Це дієслово підходить для фрази «я пишу», тобто за значенням очевидно, що виконавець дії – один. Натомість словоформа «скажемо» підходить для фрази «ми скажемо», де виконавців дії, як мінімум, двоє, відповідно і дієслово це – у множині. Категорія числа нерозривно повʼязана з категорією особи (яких всього три, і кожна має форму однини й множини). Паралельно дитина також помічає й час наданого дієслова. Під робочою зоною їх кілька, і всі вони різні. Дитина розподіляє дієслова до відповідних стовпчиків і проходить на новий етап до іншого набору дієслів.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
З.3
Розподіляємо дієслова за числами
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися