Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

У слів, що належать до самостійних частин мови, є як лексичне, так і граматичні види значення. Граматичні категорії при цьому у різних частин мови можуть не співпадати, але  найбільше у цьому плані виділяється дієслово. Справа в тому, що іменник, прикметник, числівник та займенник належать до іменникових частин мови, а тому деякі їхні граматичні категорії є однаковими. Дієслово разом з прислівником утворює дієслівну групу частин мови, але прислівник граматично не змінюється. Тому категорія особи, властива дієслову, є унікальною, як і категорія часу. Відповідно, коли дієслово змінюється за особою, його закінчення змінюється так, як не змінюється в жодній іншій частині мови. У ході виконання цього завдання дитина опрацьовуватиме кілька таких особливих закінчень дієслів. На екрані перед учнем міститься зображення кількох дієслів, що розташовані у стовпчик. Всі вони відрізняються між собою за лексичним значенням. Граматично вони тотожні – всі слова вжиті у неозначеній формі. По різні боки від стовпчика дієслів знаходиться пара робочих зон. В кожну треба перемістити дієслово, яке при зміні за особами набуває вказаного закінчення. Над цією композицією міститься формулювання завдання, де називається, в якій особі та якому числі має бути дієслово, щоб набути одну з двох форм. Дитина подумки перетворює кожне слово по черзі на вказану у завданні форму, після чого переносить дієслово до однієї з двох робочих зон. Коли дитина таким чином опрацює їх всі, то пройде на наступний етап, де буде інший набір дієслів для опрацювання. Закінчення, серед яких треба буде вибрати, теж зміняться. Над дієсловами є кнопка зі знаком питання. Коли учень на неї натискає, зʼявляється нагадування, як дієслова змінюються за особами.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ж.10
Розподіляємо дієслова за особовими закінченнями (-уть, -ють/ -ать, -ять)
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися