Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Працюючи з прикметниками, школяр звертає увагу лише на тому, що ці слова називаються якість предметів, характеризуючи їх. Власне, не дарма – ця функція прикметників дійсно є головною. Однак, як знає дитина із визначення цієї частини мови, прикметники не лише означають якість предмету обговорення, а й позначають його приналежність, відповідаючи як на питання «який?», так і на питання «чий?». У ході виконання цього завдання дитина буде опрацьовувати саме прикметники, які, відповідаючи на питання «який?», означають, що описуваний предмет повʼязаний з тим чи іншим матеріалом або обʼєктом, тож умовно можна цей прикметник і повʼязати з питанням «чий?». На екрані перед дитиною міститься зображення прикметників, що розташовані у стовпчик. Всі вони різні за лексичним значенням, однак, у них використано один із суфіксів з наступного списку: «-ов-», «-ев-» або «-єв-». По боках від цього стовпчика розташовано дві робочі зони із суфіксами. Дитина має вивчити морфемний склад кожного слова, щоб перемістити його у потрібну робочу зону. Тут є важливий нюанс – здається, що виконати завдання вкрай просто: слід лише знайти одну з морфем у слові, щоб зрозуміти, куди його треба діти. Однак, завдяки такій простій механіці виконання дитина звертає увагу на закономірності у виборі цих тотожних за значенням суфіксів. Наприклад, «-єв-» використовується тоді, коли основа закінчується на мʼякий приголосний. Коли дитина розсортує всі прикметники зі стовпчика, то перейде на новий етап до іншого набору слів подібного виду – але інших за лексичним значенням та втіленням присвійності через наведені суфікси.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Д.8
Розподіляємо прикметники із суфіксами -ов-, -ев-, -єв-
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися