Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

У дієслова є дві особливі форми, які можна вважати двома підтипами слів, що істотно відрізняються від звичайного дієслова і знаходяться в одному кроці від статусу окремих частин мови. Це дієприкметник та дієприслівник. Відокремити дієприслівник з-поміж інших слів досить просто завдяки специфічному морфемному складу. А от з дієприкметником складніше – його закінчення таке саме, як у звичайного прикметника. Йде мова про закінчення на кшталт «-ий», «-а», «-е», «-і» тощо. Однак, він все ж залишається саме особливою формою дієслова, а не прикметника, і це важливо розуміти. Ця вправа присвячена тренуванню даного вміння. На екрані перед дитиною міститься зображення великого полотна, яке прибито на дошку. Поряд з нею – кілька маленьких полотен, і на кожному – окреме слово. Граматично вони здаються тотожними, однак, серед них є як прикметники, так і дієприкметники. Завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб розрізнити їх, перенісши на велике полотно тільки дієприкметники. Як це зробити, сказано у формулюванні завдання, що знаходиться над даною композицією. Дієприкметники відрізняються від прикметників лексично – їхній корінь і основа загалом повʼязані з дією. Наприклад, «синій» – це прикметник, адже він означає ознаку предмету, його колір. А от «написаний» є дієприкметником, адже він означає, що певний предмет є результатом написання – дії. Коли школяр відокремить всі дієприкметники, то зверне увагу на те, що попри наявність спільних з прикметником закінчень, у цих слів свої суфікси. В майбутньому, коли школяр побачить слово з цими суфіксами та зрозуміє, що це слово повʼязане з дією та її результатом, то зможе визначити, що перед ним – дієприкметник.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
И.7
Розрізняємо дієприкметники/прикметники
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися