Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Іменникових частин мови багато: сам іменник, прикметник, займенник та числівник. Дієслівних частин мови тільки дві: власне, дієслово та прислівник. Може здатись, що кількісно друга підгрупа значно програє першій, однак, це не так, адже, окрім великої кількості слів, що входять до цих частин мови, є й також особливі форми дієслова: дієприкметник та дієприслівник. Вони не виділяються в якості самостійних частин мови, традиційно вважаючись саме формами дієслова. За значенням та питанням дієприкметник та дієприслівник істотно відрізняються від них. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься розрізняти їх між собою. Традиційно із цим у школярів найбільші проблеми при опрацюванні даної теми. Дієприкметник називає ознаку предмету за дією, тому у назві цієї форми згадується прикметник. Дієприслівник означає дію, яка відбувалась паралельно іншій, тобто є свого роду опис дії – тому тут згадується прислівник. Простіше за все розрізняти їх за питаннями. Дієприкметник відповідає на питання «який?» і відрізняється від прикметника саме наявністю дії у лексичному значенні. Дієприслівник відповідає на питання «що роблячи?». На екрані перед учнем міститься зображення двох робочих зон. Кожна містить своє питання. Між ними – слова, які слід розподілити. Дитина ставить кожне з двох питань послідовно до слова. Таким чином учень розуміє, на яке з них ця форма дієслова відповідає і переносить її до відповідної робочої зони. Коли школяр  розсортує всі форми дієслова, то зможе чітко зрозуміти різницю між ними, звернувши увагу як на питання, на яке вони відповідають, так і на морфемний склад.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
И.6
Розрізняємо форми дієслова за питанням
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися