Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Досі дитина виконувала, так би мовити, загальні вправи, присвячені текстам. Однак, цього разу школяр опрацьовуватиме конкретні типи текстів і почне з тексту-опису, якому присвячено цю вправу. Між тим, формат подання інформації такий ж, як і в попередньому завданні, хоча й акценти на темі інші. На екрані перед дитиною на кожному етапі міститься зображення двох текстів. Один з них – обовʼязково є текстом-описом, тоді як другий належить до будь-якого іншого типу. Завдання, яке ставиться перед дитиною, полягає у тому, щоб вибрати саме опис, після чого вписати у робочу зону, яка знаходиться під ними, заголовок цього тексту. Коли школяр це зробить, то пройде на наступний етап, де так само треба буде визначити саме текст-опис, хоча тексти, очевидно, будуть іншими. При цьому дитина не просто вписує заголовок тексту куди треба, а допомагає визначитись персонажу, який подається внизу. Це додає інтерактивності вправі. Текст-опис, як зрозуміло з назви, зосереджується на характеристиці та описі того чи іншого явища, предмета, особи, історії тощо. Якщо текст-міркування досить легко впізнати, то опис часто плутають з розповіддю і навпаки. Чому? Справа в тому, що в розповіді все одно наявні описи (як і роздуми, якщо це великий текст-розповідь, але все одно їх часто значно менше). Водночас і в тексті-описі зустрічаються елементи розповіді – адже для того, щоб щось описати, це потрібно назвати та хоча б трохи про це розповісти. Однак, в описі фактично все або більшість речень мають так чи інакше характеризувати названий обʼєкт чи особу, тоді як в розповіді опис займає відчутно менший обʼєм. Ця вправа дозволяє дитині навчитись відчувати цю різницю, розуміти, яку мету мав автор тексту – розповісти чи все-таки описати щось.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
С.9
Розрізняємо текст-опис
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися