Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Лексичне значення слів зосереджується в корені – центральній морфемі. При цьому префікси та суфікси відіграють не меншу роль, адже вони, додаючись до кореня, здатні настільки змінити первинне значення слова, що утворюється нова мовна одиниця зі своїм значенням. Префікси – це морфеми, які ставляться до кореня, а суфікси є морфемами, котрі стоять між коренем та закінченням (якщо воно виражене, а не нульове). У ході виконання цього завдання дитина познайомиться з цими морфемами, які доповнюють та змінюють корінь. На екрані перед дитиною міститься зображення двох робочих зон. Всі вони підписані: перша зона виділена для слів з префіксами, а друга – для слів із суфіксами. Власне, слова, які треба розподілити по цим зонам, знаходяться під ними. Всі вони спільнокореневі. Учень в першу зону переміщує слова, де є лише корінь та префікс, а в другу – слова з коренем та суфіксом. Дитина аналізує кожне слово по черзі й визначає, в яку зону його слід перенести. Після цього учень переміщує по зонах всі слова по черзі. Коли дитина це зробить, то пройде на наступний етап. Взагалі, визначити, що є в слові, префікс або суфікс, дуже просто – треба лише подивитись, де знаходиться додаткова морфема відносно кореня. Тож мета вправи не втому, щоб перевірити знання та вміння дитини, а в тому, щоб продемонструвати, яке значення відіграють префікси та суфікси при словотворі. Аналізуючи опрацьовані слова, дитина розуміє роль цих морфем та запамʼятовує їх. Також дитина звертає увагу на те, наскільки змінюється первинне значення слова при додаванні до нього нової морфеми, якою б вона не була. Також на екрані завжди є якийсь персонаж, котрий посилює інтерактивний аспект завдання.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.1
Сортуємо слова з префіксами і суфіксами
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися