Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Як вже було сказано раніше, два відмінки в українській мові становлять особливий інтерес – місцевий та кличний. Кличний відмінок дійсно виділяється з-поміж інших. Він є вузькоспеціалізованим – його використовують лише в одному-єдиному випадку: для того, щоб виразити звертання. При цьому кличний відмінок є досить древньою формою ще проукраїнської мови, яка збереглась у нас, але була втрачена у деяких інших словʼянських мовах. Скажімо, в російській мові лише кілька слів традиційно її зберегло, однак з побутового вжитку вона зникла. У ході виконання цього завдання дитина працюватиме з кличним відмінком. Особливий акцент завдання робить на дуже яскравій, деталізованій та приємній візуальній складовій. На екрані перед учнем на кожному етапі міститься зображення кількох великих медуз. Оскільки тло для робочої зони блакитне, здається, ніби медузи піднімаються з океанських глибин. Кожна виконана в іншому кольорі, кожна – велика, деталізовано зображена й гарна. Їх оточують русалки, що надає вправі більшої сюжетної змістовності. При цьому на кожній медузі міститься по одному слову – точніше, по одному іменнику. Серед них є й такі, що мають форму кличного відмінка. Дитина має ці медузи й вибрати, виділивши їх. Школяр аналізує кожне слово і задається питанням: чи підходить ця форма для звернення. Коли дитина знаходить іменники у кличній формі, то проходить на наступний етап завдання, де на медузах будуть вже інші слова. Особливість української граматики в тому, що клична форма цілком допускається й для слів, що називають неживі предмети (що зрідка використовується для метафоричних образів тощо), тож дитині варто звертати увагу не лише на імена, а й на назви обʼєктів.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.13
Ставимо іменники у кличному відмінку
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися