Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Правильна вимова слів є не менш важливою, ніж правопис або розуміння лексичного значення та граматичних категорій. На щастя, українська мова в цьому плані досить проста для сприйняття: більшість слів у ній читаються так само, як і пишуться. Відбуваються певні фонетичні перетворення при вимові на кшталт оглушення дзвінких приголосних або наближення ненаголошених голосних, однак, вони все одно досить легкі для сприйняття у більшості своїй. Залишається ще питання наголосу. Наголос є природним явищем, яке виникає незалежно від знань дитини про це – в будь-якому слові завжди є один склад, який виділяється з-поміж інших при вимові. Людина, яка промовляє це слово, наголошує певний склад несвідомо. Водночас, цю тему слід знати, аби не робити помилок при наголошенні слів. Отже, наголос – це явище, при якому один зі складів інтонаційно виділяється: його голосна вимовляється більш інтенсивно, ніж інші. На екрані перед дитиною на кожному етапі завдання міститься по одному новому слову. Під ним – символ наголосу, виглядає як трохи скошена вертикальна риска. Її слід поставити над наголошеним голосним у слові. Для цього дитина читає його вголос, після чого визначає, куди саме поставити знак. У цьому завданні надані лише складні випадки, коли здається правильним два місця для наголосу. Взагалі-то такі слова в українській мові дійсно існують, однак, в цьому завданні будуть наведені лише такі, що мають один правильний варіант вимови. Коли школяр за допомогою власних знань вимови слів та досвіду мовця ставить правильний наголос, то проходить на наступний етап, де треба виконати аналогічні дії з іншим словом. 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.11
Ставимо наголос
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися