Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Морфеми можуть використовуватись для різних цілей, і серед них – встановлення та вираження ставлення до певного предмета або обʼєкта обговорення. Таку роль відіграють суфікси, що утворюють зменшувально-пестливі слова. У ході виконання даного завдання дитина працюватиме з ними. На екрані перед учнем на кожному етапі міститься малюнок, що зображує певний обʼєкт опрацювання. Це може бути, скажімо, тваринка. Ілюстрація виконана у приємному стилі, акцент у ній робиться на зображенні цієї тваринки як милої та доброї істоти, до якої хочеться використати зменшувально-пестливу форму. Власне, слово, яким ця істота називається, вказано під малюнком. Однак, воно є неповним – у ньому є корінь, префікс (якщо він є в наявності в цій словоформі), але бракує того суфікса, який надасть слову зменшувально-пестливої форми. Дитина згадує інші подібні слова, розуміє, яка морфема там використовується та вписує її до цього слова. Кількість клітинок у каркасі слова відповідає кількості літер у морфемі. Коли школяр таким чином утворить зменшувально-пестливу форму іменника, то пройде на новий етап до іншого такого милого створіння. Якщо ж учню бракує мовного досвіду, аби згадати та виділити потрібний суфікс, то він може скористатись підказкою. Над малюнком міститься активна кнопка зі знаком питання. Якщо дитина натисне на неї, то побачить опис ілюстрації, де буде прямо називатись потрібне слово із пестливим суфіксом. Тому користуватись підказкою варто в крайньому випадку. Зменшувально-пестлива форма використовується для того, щоб виразити добре, лагідне та ніжне ставлення до тої істоти (адже здебільшого ці іменники називають саме істот, хоча фактичних обмежень для суфіксів нема), яку називають.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.8
Утворюємо зменшувально-пестливі слова
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися