Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Текст будується з речень, як речення будуються зі слів, а ті в свою чергу – з морфем. При цьому текст є найбільшою мовною одиницею. Складність тексту у тому, що кожне речення є закінченою думкою, відповідно у тексті вони мають якось поєднуватись у цілісну структуру, адже він сам мусить мати загальну тему та ідею. Головний рівень такого звʼязку речень – смисловий. Вони, хоча й по-різному, але всі присвячені тій чи іншій темі, описуючи її докладно та детально. Однак, крім смислового рівня звʼязку, є й інші. Зокрема, звʼязок речень у тексті виражається за допомогою цілої низки спеціальних слів. Перш за все, це займенники. Ця частина мови особлива тим, що нічого не називає (ані предмет, ані якість, ані кількість), а лише вказує на них. Як в такому випадку можна зрозуміти, що означає займенник у конкретному тексті? Слід подивитись на попереднє речення – там буде використовуватись іменник або інша іменникова частина мови, яку займенник, власне, й заміняє у наступній синтаксичній конструкції. Таким чином і реалізується звʼязок між реченнями: займенник дозволяє і уникнути тавтології, і вказати на слово, яке було в попередній конструкції. Крім того допомагають спеціальні службові слова, іноді – прислівники, які вказують на щось. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься знаходити всі ці слова. Для цього школяр аналізує текст, який міститься перед ним на екрані. Тест неповний – у ньому бракує деяких слів. Варіанти цих слів знаходяться внизу. Саме їх повинна вибрати дитина і поставити на потрібні місця у тексті, після чого учень пройде на наступний етап завдання. 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Р.9
Відновлюємо зв'язний текст
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися