Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Речення з прямою мовою діляться на дві структурно різні частини: пряма мова, тобто слова, які належать певному мовцю і передаються автором речення без змін; слова автора речення. Коли той, хто висловлює у реченні думку, описує чужі слова, він їх певною мірою коментує, називаючи чужу мовну конструкцію, яку вставив у своє речення. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься називати такі речення правильно. На екрані перед учнем міститься зображення речення з прямою мовою – нового для кожного наступного рівня завдання. У ньому бракує слова, яке є першим після прямої мови (або останнім словом автора речення перед прямою мовою – все залежить від того, як ці частини співвідносяться), а під робочою зоною з цим реченням – кілька варіантів того, яким має бути це слово. Наприклад, питальне речення описується словом «запитав», а розповідне – словами «сказав», «промовив», «розповів» тощо. Дитина аналізує пряму мову, значення цієї фрази та те, до якого виду речень вона належить. Після цього дитина вибирає правильний варіант з-поміж наведених. Він лише один, після чого школяр виділяє це слово, і воно зʼявляється у реченні з прямою мовою, доповнюючи та завершуючи його. Коли дитина це зробить, то пройде на новий етап завдання, де треба буде виконати аналогічний набір дій з іншим реченням з прямою мовою. Таким чином дитина навчиться розпізнавати роль прямої мови у висловлюваннях. Крім того, вміння знаходити правильні дієслова, що описують пряму мову, є корисним і для повсякденного використання, наприклад, коли дитина переказує чиїсь слова та повідомлення. Також це вміння є корисним у спробах написання нових оригінальних текстів або при переказі тексту на письмі.  

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
П.3
Вставляємо необхідні за змістом дієслова у речення із прямою мовою
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися