Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Знання граматичних категорій прикметників має не лише суто академічну, а й цілком практичну цінність. Якщо розглядати словосполучення, де іменник поєднується з прикметником, то саме друге слово буде в ньому залежним, тобто прикметник переймає рід, число та відмінок іменника, узгоджуючись з ним, однак, маючи свої морфеми для цього. Головне – це використання прикметників у живому спілкуванні, у фразах та реченнях, у тексті, для якого описи є важливою складовою. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься підбирати для такого тексту прикметники. На екрані перед учнем на кожному етапі міститься зображення нового речення. Воно є досить невеликим, однак, важливо інше – у ньому важливу роль відіграють прикметники, поки пропущені. Дитина має проаналізувати речення та підібрати у порожні ділянки в тексті прикметники з-поміж варіантів під фразою. Критерій вибору як лексичний, так і граматичний. Перше за все, прикметник має правильно описувати наявні в реченні предмети. Крім того, він має узгоджуватись з іменником у роді, числі та за відмінковою формою. Аби дитину не заплутати, ці категорії не називаються окремо. Вони просто є в наявності в словах-варіантах, і школяр, користуючись мовним досвідом та знаннями, просто підбирає правильний, на його думку, варіант. Коли школяр переносить потрібні прикметники на всі порожні ділянки в реченні, то проходить на наступний етап до нового тексту, для якого треба виконати аналогічний набір дій. Кожне таке речення супроводжується деталізованими й яскравими ілюстраціями. Малюнки сюжетно повʼязані зі змістом тексту, тож доповнюють його та посилюють інтерес учня до виконання завдання.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ґ.9
Вставляємо пропущені прикметники у речення
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися