Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Ця вправа продовжує низку завдань, які присвячені вивченню значення та ролі, яку відіграють різноманітні морфеми у складі слова. Цього разу увага приділятиметься префіксам. На екрані перед дитиною міститься зображення кількох іменників, які розташовані у стовпчик. У всіх серед них є префікси, однак, вони неповні. Річ у тому, що в українській мові є кілька зовнішньо схожих префіксів: «пре-», «пере-» та «при-». Попри наявність кількох спільних літер вони відіграють кардинально різну роль у доповненні кореня, додаючи словам різних значень, і завдяки цьому завданню дитина зрозуміє – яких саме. Паралельно зі стовпчиком іменників міститься стовпчик тлумачень. Вони розʼяснюють не значення іменників, а значення префіксів. Наприклад, для слова «престарий» даний префікс відіграє роль морфеми, яка посилює якість названої особи; для слова «прийти» відповідний префікс відграє роль морфеми, що вказує на наближення. Дитина аналізує кожне слово та співвідносить його з визначенням префікса у ньому. Місцями слід змінити саме визначення, які на початку знаходяться в хаотичному порядку – їх слід перенести так, аби вони знаходились поряд зі «своїми» словами. Після цього необхідно вписати у кожен префікс відповідну для нього літеру. Коли дитина зробить і це, то пройде на новий етап до інших слів з цими префіксами та нових тлумачень. Префікс «пре-» використовується для передачі посилення як конкретних, так і абстрактних явищ («прегарний», «превеликий» тощо), а «при-» – наближення, і не лише в дорозі («прибудова», «пристав» тощо). Завдяки виконанню цього завдання дитина не лише розбереться з цими морфемами, а й запамʼятає окремі випадки їх використання, що теж корисно для розвитку мовних навичок дитини.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.9
Встановлюємо відповідність
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися