Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Частка «не» виражає заперечення і використовується у поєднанні з більшістю слів, що входять до складу самостійних частин мови. При цьому кожна з них має свої правила вжитку цієї частки – разом зі значущим словом або окремо. Найчастіше все ж «не» використовується з дієслова, тож правопис цієї частки з ними й має бути вивчений максимально добре. На щастя, правила вживання «не» з дієсловами досить прості та однозначні. Згідно з ними частка «не» завжди вживається окремо від дієслів, окрім лише випадків, коли дієслова без неї нема. Наприклад, конструкція «не любити» складається з двох окремих слів: заперечної частки і дієслова, що вживається без неї досить вільно. На противагу цьому прикладу випадок зі словом «ненавидіти» ілюструє протилежну ситуацію – слова «навидіти» в українській мові просто нема, тобто без «не» воно не вживається. Саме тому слово «ненавидіти» пишеться разом. У ході виконання даного завдання дитина тренуватиметься розділяти такі випадки для того, щоб правильно використовувати заперечну частку «не» з дієсловами. На екрані перед учнем міститься сувій з частками «не», що розташовані у стовпчик. По бокам від нього – зображення казкових персонажів, наприклад, короля з королевою, тож дитина може уявити собі зміст цього сувою як царський наказ. Після заперечних часток – порожні ділянки, куди слід перемістити дієслова, що без «не» вживатись не можуть варіанти містяться під сувоєм. Дитина аналізує кожне з цих слів, які спеціально надані без заперечної частки. Коли школяр знаходить серед них ті, які дійсно не можуть вживатись самі, то виділяє їх – і вони переносяться до сувою, де обʼєднуються з «не» в єдину конструкцію.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ж.8
Вибираємо дієслова, які пишуться разом/окремо з «не»
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися