Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Згідно з традицією та нормами української граматики, іменник має сім відмінкових форм: називний, родовий, давальний, знахідний, орудний, місцевий та кличний відмінки. Кожен відповідає на свої питання, відіграє свою роль в реченні та виражає свою позицію відносно об'єкта та предмета мовлення. Ця вправа відкриває низку завдань, що присвячені саме правильному вибору форм відмінків іменників. На екрані перед учнем на кожному етапі міститься зображення маленького тексту, що складається лише з одного, але поширеного та довгого речення. Тим не менш, цей текст є досить інформативним та цілісним, тож використання у ньому різноманітних іменників ілюструє важливість відмінків для повноцінного спілкування повними та поширеними реченнями. Отже, це речення є неповним – у ньому бракує, як мінімум, двох слів для кожного випадку. Ці слова – це завжди іменники. Завдання, яке ставиться перед дитиною, полягає у тому, щоб вибрати потрібні та правильні для контексту відмінкові форми. Варіанти надаються під робочою зоною з цим реченням. Варіанти зручно структуровано. Словоформи обох слів розміщено по двох стовпчикам, тож учень не заплутається в них, і вся суть вибору залишається саме у підборі правильної форми відмінку, яка підходить для речення. Щоб зрозуміти, яка форма є відповідною, дитина аналізу є контекст, навколишні слова та розуміє, на яке питання має відповідати іменник, котрий стоїть на порожньому місці. Коли школяр визначається з цим питанням, серед варіантів він знаходить слово, що відповідає на нього – і вставляє на порожнє місце. Після цього починається наступний етап завдання, де треба виконати аналогічний набір дій. Назви відмінків не надаються, однак, дитина вже розуміє, що саме з різними формами цієї граматичної категорії вона має справу.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.1
Вибираємо правильну відмінкову форму іменника
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися