Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Існує досить багато різновидів конструкцій та слів, які виділяються в реченні комами або іншими знаками пунктуації. Вставні слова, наприклад, не є членами речення взагалі, однак, вони грають досить важливу роль, адже виражають ставлення мовця до теми висловлювання, його впевненість або невпевненість, розкривають про нього певні відомості тощо. Звороти, які будуються навколо особливих форм дієслова на кшталт дієприкметників та дієприслівників, доповнюють речення та є одним великим його членом, скільки б слів у звороті не було. Крім того комою виділяється й звертання – особлива мовна одиниця, яка використовується для того, щоб конкретно вказати адресат повідомлення у ньому самому. Для звертань навіть існує особлива відмінкова форма – кличний відмінок. Це древня форма словʼянських мов, яка не збереглась, скажімо, у мові російській (де, втім, є ще кілька слів, які вживаються в ній), але є нормою для української. Дитина вже знайомилась з кличним відмінком, коли вивчала граматику іменників, однак цього разу школяр дізнається про те, як саме користуватись такими словами у спілкуванні. На екрані перед учнем міститься пара речень. В одному є звертання, у другому – вставна конструкція. Школяр має вибрати речення зі звертанням, аби пройти до наступного етапу. Там школяр зіштовхнеться з аналогічним вибором. Вставні слова часто використовуються у діалогах. Тож розуміти різницю між ними та звертаннями, дуже важливо. Звертання – це те, як автор речення називає того, до кого він говорить. Вставні слова виражають ставлення мовця до власного повідомлення або до оточуючих, але не називає їх прямо. Найпростіше виявити звертання, працюючи з іменами у кличному відмінку, однак, ними ці слова не обмежуються.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
О.4
Вибираємо речення зі звертанням
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися