Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Префіксів, із вживанням яких у дитини можуть виникнути питання, в українській мові є кілька, точніше, чотири: «з-», «с-», «пре-» та «при-». Останню пару дитина опрацьовувала протягом виконання попереднього завдання, а цього разу учень, працюючи з ними, буде скоріше закріплювати свої знання. Що ж до першої пари, то тут все теж не складно. Для української мови більш характерним є префікс «з-», який використовується майже завжди. Є кілька виключень. Якщо корінь починається з літер «к», «п», «т», «ф» та «х», то лише в цьому випадку префікс «з-» переходить у «с-». На кожному етапі дитина буде ставати перед вибором між цими префіксами. На екрані перед дитиною міститься ряд слів, розташованих у стовпчик. Дитина має проаналізувати їхнє значення, зрозуміти, яку літеру слід використати у префіксі та виділити її. На кожному рівні подається по одному виду питань: дитина або вибирає між «пре-» та «при-», або між «с-» та «з-», тож школяр або аналізує лексичне значення слова, або ж – його буквений склад. Оскільки на кожному етапі дитина бачить відразу кілька слів з цими морфемами, то це завдання не лише допомагає опрацювати дану тему, а й відіграє досить важливу роль у розширенні словникового запасу школяра, демонструючи йому, як наведені префікси приєднуються до слів та змінюють їхнє значення. При цьому кожна вправа супроводжується додатковим персонажем, який додає завданню більшої інтерактивності, бо школяр виконує вправу ніби в компанії цього героя. Всі опрацьовані слова – іменники, хоча дитина розуміє, що деякі з них можна перетворити на інші частини мови.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.10
Вибираємо слова з префіксами з-, с-, пре-, при-
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися