Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Морфемний склад слів української мови є досить різноманітним. Центром лексичного значення є корінь. Після нього стоїть суфікс, а перед ним – префікс. Разом вони утворюють основу. Після основи, тобто після суфікса знаходиться закінчення слова. Лише корінь є обовʼязковою морфемою. Інші зʼявляються в слові тоді, коли це потрібно. Бувають слова з коренем та суфіксом, але без префікса, бувають слова з префіксом та без суфікса. Що ж до закінчення, то воно в іменниках є завжди, адже в ньому міститься граматичне значення цих слів. Однак, іноді місце закінчення є порожнім, тобто ця морфема не виражена. Тоді традиційно говорять не про те, що в слові немає закінчення, а про те, що воно нульове. При цьому кожна морфема має свою символічну позначку. У ході виконання цього завдання дитина працюватиме саме з ними. На екрані перед дитиною міститься зображення морфемної схеми – нової для кожного етапу завдання. Дитина вивчає її та те, які саме елементи дана схема містить у собі. Під робочою зоною з нею знаходиться кілька варіантів іменників. Лише один з них містить у своїй структурі саме такий морфемний набір, який вказаний в схемі. Це слово й слід вибрати та перенести до робочої зони, адже схема й дане слово відповідають одне одному. Для того, щоб зробити правильний вибір, дитина має проаналізувати морфемний склад слова. Якщо у схемі є префікс, а у слова, його нема, подальший аналіз робити не треба – слід переходити відразу до наступного кандидата. Схема та слово мають повністю відповідати одне одному. Завдяки виконанню цього завдання дитина ознайомиться з різноманіттям морфемних схем слів та навчиться більш ефективно, впевнено та без помилок працювати з ними. Крім того, учень отримає досвід у морфемному аналізі слова.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.3
Вибираємо слово за морфемною схемою
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися