Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Текст представляє собою групу речень, які обʼєднані темою та основною думкою. При цьому розмір тексту у цьому визначенні не грає ролі – тема є у й двох обʼєднаних реченнях, і у двох сторінках тексту. При чому, можна сказати, що вони разом з основною думкою, а точніше їхнє донесення до читача, є, власне, метою утворення тексту як такого. Тема тексту – це те, про що у ньому йдеться. Основна думка – це його ідея, те, які висновки можна зробити, міркуючи над описаною темою. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься розбирати текст саме з позиції його тематичного спрямування. На екрані перед учнем міститься зображення нового для кожного етапу тексту. При цьому кожен тип текстів виконує різну роль і по-різному обходиться зі своєю темою. Тексти-міркування демонструють внутрішній світ автора, описи цікавим чином характеризують ті чи інші явища, а розповіді схожі на маленькі оповідки, які написав майстерний письменник. Дитина бачить, що у тексті, до якого б типу він не належав, бракує слів. Це слово одне й те саме, але воно пропущене хоча б двічі. Саме воно визначає тему, адже називає те, про що йдеться у роздумі, описі чи розповіді. Варіанти знаходяться під текстом. Дитина вибирає те слово, яке підходить для того, щоб посісти своє місце реченнях. Для того, щоб зробити правильний вибір, учень має використати власні знання мови та навколишнього світу, адже це слово має бути дійсно повʼязаним з тим, про що говориться у тексті. Коли школяр робить свій вибір, то проходить на новий етап завдання, де треба так само знайти слово, що називає тему цілого тексту. Навіть якщо дитина допустить помилку, цей урок все одно буде корисним, адже, коли правильне слово займе своє місце, учень дізнається щось нове й цікаве на тему тексту.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
С.6
Вибираємо тему тексту
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися