Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Ця вправа продовжує опрацювання лексичного значення різних слів. Цього разу з-поміж кількох слів в ряду треба знайти зайве. З таким форматом роботи дитина вже стикалась неодноразово, однак, цього разу є певна важлива відмінність. На екрані перед дитиною на кожному етапі міститься зображення кількох різних рядів слів. Їх слід сприймати окремо одне від одного. Всі ці слова в межах одного ряду повʼязані між собою тематично, але звʼязок більшості більш міцний, ніж якогось одного слова серед них. Наприклад, всі чотири слова означають одяг, однак три з чотирьох називають різні види верхнього одягу, а останнє – вид білизни. Дитина аналізує кожен ряд окремо та визначає його тематику. При цьому школяр аналізує, що між цими словами є спільне, а що їх відрізняє. Коли дитина в кожному ряду знаходить одне слово, яке виділяється з-поміж інших, то натискає на нього. Коли школяр таким чином виділить по одному слову в кожному ряді, то пройде на новий етап до інших груп слів. Загалом, ця вправа є досить простою, однак, вона звертає увагу дитини на вельми важливий момент: звʼязки між різними за значенням словами. Школяр має зрозуміти, що внутрішня ієрархія, яка утворюється між словами, впливає на асоціативний ряд. Наприклад, слово «одяг» є досить загальним, а словосполучення «верхній одяг» виділяє з-поміж всіх предметів, які люди на себе надягають, лише певну групу. У свою чергу в ній теж виділяють окремі типи верхнього одягу. І вже в них виділяються конкретні види: «куртка», «дублянка», «пальто», «плащ» тощо. Розуміння цих закономірностей є досить важливим, адже таким чином словниковий запас дитини структурується.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.10
Вибираємо зайве слово з ряду слів
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися