Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Ця вправа продовжує тему вивчення лексичного значення дієслів. Ці слова, як і більшість інших самостійних частин мови, можна використовувати у прямому та переносному значенні. Використання дієслів у переносному значенні дає можливість виразити образну думку, метафоричний опис, або за допомогою мовних засобів описати щось тонке, чуттєве. У спілкуванні переносне значення дієслів грає досить значну роль. У ході виконання даного завдання дитина тренуватиметься розпізнавати випадки вживання переносного значення дієслів. На екрані перед дитиною міститься зображення кількох персонажів. Кожен з них вимовляє словосполучення. Всі вони різні, однак мають один спільний елемент – дієслово. Серед цих словосполучень є одне, де дієслово вживається у переносному значенні. Завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб зрозуміти, про який з виразів можна сказати, що він використовує дієслово фігурально. Коли школяр виділить цю фразу, то пройде на наступний етап завдання, де буде вже інше дієслово. Наприклад, на одному з етапів буде опрацьовуватись дієслово «співати». Це слово означає відтворення мелодійних звуків (не обовʼязково саме співають слова), тож вислів «душа співає» очевидно використовує це дієслово у переносному значенні задля того, щоб образно, а відтак і більш яскраво показати почуття радості, щастя, які переживає людина. Щоб зрозуміти, яке з дієслів вживається у переносному значенні, школяр має добре орієнтуватись у тому, що за процес описує це дієслово та які асоціації воно викликає. Завдяки цьому завданню дитина не лише зрозуміє різницю між прямим та переносним значеннями, а й навчиться краще образно висловлюватись.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ж.6
Визначаємо пряме і переносне значення дієслів
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися