Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Завдяки попередньому завданню дитина вже знає про те, що при відмінюванні прикметників мʼякої групи, тобто таких, чия основа закінчується на мʼякий або помʼякшений приголосний, ця мʼякість має зберігатись. Для цього є три способи: використання «і» у закінченні, оскільки ця голосна завжди помʼякшує приголосну, що стоїть перед нею; використання йотованих голосних, адже якщо їх вжити без апострофа, то компонент «й» переходить на приголосний та помʼякшує його; використання мʼякого знаку. Цей буквений символ, що не передає ніякого власного звуку, для того й існує, щоб позначати випадки, коли приголосний має бути мʼяким, не маючи перед собою «і», «є», «ї», «ю», «я». Ця вправа присвячена саме цим випадкам прикметників. На екрані перед учнем міститься зображення двох робочих зон. Поряд з ними – вказівка на те, прикметник якого відмінку має бути в кожній. Вона подана у вигляді питання, тож учень має зрозуміти, яка з робочих зон з яким відмінком безпосередньо повʼязана. Сам прикметник знаходиться зверху, у формулюванні завдання. Там міститься його початкова форма. Школяр аналізує її, після чого змінює так, щоб це слово відповідало на питання внизу. Вписавши відповідні відмінкові форми у робочі зони, дитина бачить: в них міститься «ь», який супроводжується іншими характерними для цього поєднання літерами. Наприклад, часто зустрічається поєднання «ьо» саме у випадку відмінювання прикметників мʼякої групи. Коли школяр заповнить робочі зони, то пройде на новий етап завдання до іншого слова, відмінкові форми якого теж мають мʼякий знак. Тож ця вправа, певною мірою, знайомить учня з цими особливими випадками та пояснює причину використання формування «ьо».

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Д.13
Вживаємо знак м'якшення
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися