Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Загальні принципи побудови тексту важливі не лише для того, щоб надати текстам певної нормованої форми, а й для того, щоб вони могли виконувати своє завдання, своє призначення – тобто передавати певну тему та ідею через слова і доносити їх. Зокрема, важливим є порядок частин тексту. Ці частини такі: зачин, де відбувається початковий опис з темою та знайомство з тим, про що йдеться у тексті; основна частина, що містить розвиток теми та донесення головної думки, тобто ідеї тексту; кінцівка, яка містить завершення опису та, можна сказати, підбиває підсумки тексту. Кульмінація тексту, тобто його найвище піднесення, може виділятись в окрему частину, якщо текст досить великий. Важливо, щоб порядок був саме такий: зачин, основна частина та кінцівка. Порушення цього порядку частин тексту веде до того, що текст не може донести до читача основну думку, а тема залишиться не розкритою. У ході виконання цього завдання дитина на кожному етапі стикатиметься з новим текстом. Кожного разу він буде незавершеним, неповноцінним – у ньому бракуватиме однієї з його структурних частин, і завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб відповісти на питання – якої саме з них бракує. Дитина уважно читає текст, аналізує його з точки зору структури, описаної вище, після чого вибирає, чого саме у ньому бракує. Варіанти відповіді знаходяться під робочим полем. Школяр робить свій вибір, після чого проходить на наступний етап вправи до іншого подібного випадку, де буде не лише новий текст, а й пропущено іншу його частину. Кожен текст супроводжується малюнками, що використовуються для урізноманітнення візуального ряду. Завдяки цій вправі дитина дізнається, наскільки важливі є всі елементи тексту.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Р.2
З'ясовуємо, якої частини тексту не вистачає
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися