Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Досі дитина займалась підбором відмінкової форми слова під контекст. Ця вправа дещо розширює простір роботи. На цей раз учень працюватиме з великою кількістю різних словоформ, намагаючись зʼєднати їх саме з тими відмінками, яким вони відповідають. На екрані перед дитиною міститься зображення двох стовпчиків, які будуються із вказівників. На першому – назви всіх відмінків в українській мові: називного, який є початковим, родового, давального, знахідного, орудного, місцевого та кличного. З іншого боку знаходяться словоформи одного й того самого слова. Дитина бачить їх всі, тож може оцінити, наскільки зовні вони відрізняються. Може здатись, що різниця між подібними спільнокореневими словами та словоформами одного слова не така вже й значна, хоча суть, тобто лексичне значення, у словоформи не змінюється, тоді як спільнокореневі слова – різні одиниці мови. Словоформи розкидано по стовпчику хаотично. Завдання, яке ставиться перед дитиною, полягає у тому, щоб перемістити їх таким чином, аби вони знаходились напроти тих відмінків, яким відповідають. Для цього необхідно дитині проявити як послідовність, так і уважність. Спочатку учень має знайти форму називного відмінка. Це найпростіше, адже вона є початковою, бо відповідає на питання «хто?» або «що?». Після цього залишається опрацювати на одну словоформу менше. Поступово рухаючись від відмінка до відмінка, дитина розставляє словоформи по своїм місцям – і після цього проходить на наступний етап завдання до іншого слова, яке доведеться опрацювати подібним способом. Головне у виконанні даної вправи – це правильно ставити питання до слів та не заплутатись у різноманітті словоформ.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.9
З'єднуємо відмінкову форму з відповідним відмінком
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися