Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Граматика дієслів української мови вивчає три види форм часу слів, що належать до цієї частини мови: минулий, теперішній та майбутній. Майбутній час означає, що дія відбудеться після моменту мовлення. При цьому дієслова майбутнього часу мають категорію особи, а відтак і категорію числа. При цьому ці слова, окрім іншого, мають й дві форми: просту та складену. Наприклад, «писатиму» та «буду писати», і кожна з них по-своєму змінюється за іншими дієслівними категоріями. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься у зміні дієслів майбутнього часу за числами. Концентрація уваги саме на цій дієслівній формі робить можливим більш докладне її вивчення. На екрані перед дитиною міститься зображення двох персонажів, які наводять приклади дієслів одне одному. Перший персонаж у своїй репліці має фразу із вже готовим дієсловом майбутнього часу у певному числі. До цього слова приєднується займенник, що виражає число даного слова, наприклад, «я прочитаю». Другий персонаж відповідає фразою, де дієслово лексично тотожне першому, однак займенник вже інший, і він вимагає переходу у множину дієслівної форми майбутнього часу. Основа дієслова надається, тож дитині залишається лише дописати закінчення – морфему, що містить ядро граматичного значення. У формулюванні завдання міститься пряма вказівка на те, що саме треба зробити зі словом: там називається і час, і особа. Школяру залишається тільки згадати правильну морфему, після чого – вписати її, щоб пройти на новий етап завдання. Тонкість опрацювання дієслів у тому, щоб осіб три, і кожна має форму однини й множини. Таким чином, всього форм шість, і ця вправа допоможе структурувати знання, присвячені їм.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
З.10
Змінюємо дієслова майбутнього часу за числами
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися