Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Граматичні категорії часу й особи дієслів у своєму поєднанні утворюють дуже велике різноманіття словоформ. Загалом, вивчити їх не складно, але це вимагає практики. У ході виконання цієї вправи школяр тренуватиметься змінювати слова теперішнього часу саме за числами. Число для дієслова – лише допоміжна граматична категорія, яка виступає складовою частиною категорії особи. Та в свою чергу означає відношення мовця до того, хто виконує названу дієсловом дію: він сам, той, до кого він звертається чи хтось сторонній. Особових форм загалом є три, однак, кожна має ще й розділення на однину і множину – тобто разом їх шість. На екрані перед дитиною міститься зображення розгорнутої книжки. На одній її сторінці містяться фрази, що складаються з дієслівних словоформ у теперішньому часі, але різні за категорією особи. Ці фрази є повними: у них міститься потрібний займенник, який вимагає тої чи іншої особової форми, наприклад, «я пишу» або «ти хочеш». На іншій сторінці знаходиться каркас для фраз. Займенники там інші, що означає – дієслова необхідно змінити. Однак, займенники підібрано таким чином, що змінити треба лише число. Наприклад, підібрати словоформу до займенників «ми» та «ви». Для наведених вище прикладів це будуть фрази «ми пишемо» та «ви хочете». Дитина закріплює знання звʼязку особових форм, їх морфемного складу та того, як вони повʼязані між собою. Коли школяр дописує потрібні дієслова (лексично вони мають збігатися у горизонтальних рядках) у фрази, то проходить на наступний етап, де в книжці будуть інші дієслова, а змінити їх необхідно буде відповідно до нових займенників. Однак, дитина завжди матиме справу лише з формами теперішнього часу.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
З.7
Змінюємо дієслова теперішнього часу за числами
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися