Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Граматика української мови виділяє три головні часи дієслів: минулий, теперішній та майбутній. При цьому граматичні категорії дієслів, як, власне, і у випадку з представниками інших самостійних частин мови, не існують окремо одне від одного. Натомість вони поєднуються. Ось і дієслова мають водночас форму певного часу та особи, які разом утворюють граматичне значення цього слова. У ході виконання цього завдання дитина з одного боку буде змінювати дієслово за часами, а з іншого – ще й за особами. На екрані перед учнем міститься зображення галявинки з кількома дороговказами. З одного боку на стовпі міститься лише один – з дієсловом у неозначеній формі. З іншого боку – стовпчик з кількома дороговказами, серед яких є два порожніх. Над ними містяться займенники, які вказують на те, які особи слід задіяти при зміні інфінітиву. Завдання, яке ставиться перед дитиною, має два етапи. Спершу учень має змінити інфінітив на форму теперішнього часу, аби остаточно закріпити розуміння того, що неозначена форма й дієслова у теперішньому часі – різні словоформи, адже інфінітив ані часу, ані особи, ані числа, ані роду не має. Коли школяр згадає, які морфеми слід додати до основи інфінітиву, щоб дати йому форму теперішнього часу, необхідно ще й змінити її за особами так, як це вказано відповідними займенниками. Наприклад, вписати у порожні дороговкази дієслова у теперішньому часі другої особи однини й третьої особи множини. Коли школяр це зробить, то пройде на новий етап вправи, де треба буде виконати аналогічний набір дій вже з іншим словом. Форма часу, на яку слід змінити інфінітив, та сама, а от особи змінюються з кожним рівнем.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
З.6
Змінюємо дієслова теперішнього часу за особами
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися